|
|
|
Tweet |
|
|
|
Az alábbi levelet kaptuk egy épülő társasházzal kapcsolatban. Az ügy felettébb furcsa, ezért mindenképpen érdemes megismerkedni vele. Szerkesztőségünk is várja véleményüket, észrevételüket az info@dunakeszi-hirhatar.hu címen.
Az ügy előzménye, hogy egy évekkel ezelőtt leállított, az árvizek során rendszeresen elöntött területen, a héten újraindult az építkezés. A Társasház mutyi Dunakeszin facebook csoportban az olvasható, hogy az alapot kétszer elmosta az árvíz, és a víz már öt éve folyamatosan áll benne a szivattyúzások ellenére. A ház öt szintes lesz, ha megépül.
Társasház mutyi
Megdöbbenve értesültem arról, hogy Dunakeszin 6 év elteltével újrakezdik a munkálatokat a félbehagyott társasház alapjain. Az építkezés újbóli beindítása bizony több sebből is vérzik. A munkálatokkal szomszédos társasházak lakói joggal vannak felháborodva, hiszen a Dunára néző lakásaikért évekkel ezelőtt felárat fizettek, amiért cserébe örök kilátást, örök dunai panorámát ígértek nekik, és az újra indult építkezésről senki sem kérdezte meg őket, sőt egyes beszámolók szerint az önkormányzatnál meglehetősen barátságtalanul utasították vissza kérdéseiket. (Megjegyzem, hogy jelenleg is egy lakótelepre néző 56.37 m2-es lakás 16.910.000 Ft-ot, míg egy 52.31 m2-es Dunára néző lakás 19.500.000 Ft-ot kóstál a www.5-let.hu honlap tanúsága szerint.) Ha azonban a beruházás megvalósul, a Duna helyett legfeljebb a szomszédot nézhetik tévénézés, esetleg főzés közben. Nyilvánvalóan a kényelmen, és a panorámán túl ingatlanjaik értékéből is jelentősen veszíthetnek a tulajdonosok, ha a tervezett társasház valóban megépül. Ugyanakkor felmerül a kérdés, hogy milyen minőségű ház épülhet egy olyan alapra, amely gyakorlatilag gátként üzemelt a tavalyi árvíz során, és amely alap a Duna aktuális vízállásától függetlenül, eddig minden évben vízben állt. Május 15-én néhány lakóval terepszemlét tartottunk, és azt láthattuk, hogy a garázsban áll a víz, és az évek alatt repedések jelentek meg a falon, valamint növények nőttek ki a mind a falból, mind pedig a földből, igaz a növényeket, csak a vízfelszín fölött láttuk. Érdekesség továbbá, hogy az alap környékén folyamatos vízcsobogás hallható, tehát a kivitelezést végző cég szélmalomharcot vív akkor, amikor hétköznaponként gőzerővel próbálja kiszivattyúzni a vizet az alapból. A lakók elmondása szerint a területre érvényes építési engedély ugyan lejárt, de azt meghosszabbították. A 253/1997 számú országos településrendezési és építési követelményekről szóló kormányrendelet számos pontja megkérdőjelezhetővé teszi azt, hogy erre az alapra biztonságos épület épülhessen. Remélhetőleg a lakóközösség felháborodása kijózanítóan hat majd mind a kivitelezőre, mind pedig Dunakeszi önkormányzatára. Magam is, és az általam képviselt Demokratikus Koalíció dunakeszi és választókerületi szervezete is kiállunk a mostani és az esetleges lakók érdekei mellett, hiszen nem szeretnénk, hogy a már tulajdonnal rendelkezők veszítsenek ingatlanjaik értékéből, és még kevésbé szeretnénk, hogy az esetlegesen felépülő társasház balesetveszélyes otthona legyen új, Dunakeszire költöző családoknak.
Éppen ezért tiltakozunk a lakótelepi mutyi ellen is, amely kísérteties hasonlóságot mutat a tavalyi repülőtér mutyival. Arra kérjük az érintett lakókat, és a velük szolidaritást vállaló dunakeszi polgárokat, hogy csatlakozzanak hozzánk, támogassák a lakókat annak érdekében, hogy Dunakeszi egy élhető, szerethetőbb város legyen!
Csatlakozzanak a lakók által létrehozott Facebook csoporthoz, vagy keressenek minket személyesen. Facebook csoport elérhetősége:
Az építkezésről számos fotó is készült mely megtekinthető a galériában. |
|
|
|