|
|
|
Tweet |
|
|
|
A vezetési program az igazgatói pályázat azon része, amely arra hívatott, hogy meggyőzze az illetékeseket arról, hogy a jelentkező nagyon jól átlátja a helyzetet és ő a legalkalmasabb a személy az állás betöltésére. Minket nem sikerült meggyőzni.
Külföldi kapcsolatok Az eddig kialakított külföldi kapcsolatok ápolása /Kína, Spanyolország, Németország, Dánia, Erdély, Olaszország, Belgium/ mellett új lehetőségek teremtése /pl. a bécsi Nemzetközi Bartók Béla Zenei Társaság, Finnország. Írja pályázatában Farkas Pál.
Ezt oly annyira nem sikerült megvalósítani, hogy nem csak, hogy új kapcsolatok nem jöttek létre, de a régi évtizedeken át felépített kapcsolatrendszerek sem ápoltatnak tovább. A zeneiskola növendék zenekarai két éve, Farkas regnálása óta, nem voltak külföldön. Utoljára 2013 nyarán, Tübigenben jártak. Az iskola honlapján sem találni ilyen témájú fotókat, sem egyéb anyagot.
A zeneiskolások utolsó külföldi útjukon
Fontos a meglévő esztétikus és tartalmas honlap állandó frissítése, bővítése, a Facebook oldal fejlesztése. Ezt az iskola igazgatója annyira gondolja komolyan, hogy az iskola Facebook oldala is eltűnt egy ideje.
Az alapítvány „A zeneiskola életét nagymértékben segíti a Farkas Ferenc Művészeti Iskola Alapítványa, amely támogatást nyújt:„ Méltatja Farkas Pál pályázatában, a Farkas Ferenc Művészeti Iskola Alapítványa a Művészet Szeretetéért, alapítványt.
És itt egy hosszú felsorolás következik olyan dolgokról, hogy miben nyújt segítséget az alapítvány és melyek kizárólag az iskola, a gyerekek és a pedagógusok fejlődését segíti.
Mint például: Tehetséges növendékek támogatása, országos és nemzetközi versenyeken, fesztiválokon, kurzusokon való részvétel, kiemelkedő pedagógiai munkát végző tanárok támogatása, etc. Ha megnézzük az alapítvány, alapító okiratát, kiderül, hogy a célkitűzéseiben, a gyermekek és az iskola fejlődése a meghatározó szempont. Ez így is volt egészen idáig, amíg Farkas Pál örömmel tudatja velünk, hogy csinált egy új alapítványt, aminek célkitűzéseiben egy büdös szó nem esik a gyerekről.
Íme, az új alapítvány célkitűzései: „Dunakeszi kulturális életének segítése, művészi értékek megőrzése és támogatása – a Farkas Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola tevékenységével összhangban a magyar kultúra támogatása, kiemelt figyelmet fordítva az intézmény tevékenységére.” A képviselőknek, megint csak a létező-nemlétező filozófiai kérdésével gyűlt meg a baja, ugyanis 2015 február 26-án egy nem létező alapítványnak sikerült megszavazni nem kevés támogatást, 1.650.000 forintot. Az alapítványt ugyanis, csak ez év június 5-én jegyezte be a bíróság. (folytatjuk…)
Az itt tett állítások valóságtartalma ellenőrizhető: Civil szervezetek névjegyzékében valamint a kimittud.atlatszo.hu oldalakon
N.N.
Kapcsolódó cikkeink:
|
|
|
|