|
|
|
Tweet |
|
|
|
A polgármester korábban magára vállalta e hírlevelek írását és terjesztését, ezért is furcsa, hogy ennyire gyorsan elfelejti az ülésen történteket.
Azt állítja a „városi” hírlevél, hogy:
„A beszámolót pártállástól függetlenül baloldali és jobboldali képviselők egyaránt nem tudták elfogadni, aminek következtében a testület felmentette Radnóti Henriket a tanácsnokság alól.”
Ebben az egy mondatban 2 csúsztatás is van.
Azt állítja a „városi” hírlevél, hogy:
„Tekintettel arra, hogy a tanácsnok feladatai kiemelten fontosak a város működése szempontjából, a tanácsnokság megszűnésével a feladatok polgármesteri hatáskörbe kerülnek át.”
Az érvényes Szervezeti és működési szabályzat szerint:
A Képviselő-testület az általa meghatározott önkormányzati feladatkörök ellátásának felügyeletére tanácsnokokat bíz meg:
A polgármester ezekért a feladatokért csak akkor felelhet, ha a testület külön határozattal átruházza rá. Ez nem történt meg tegnap. Valószínűleg a polgármester úr figyelmét elkerülte ez a dolog.
Azt állítja a „városi” hírlevél, hogy:
„A tanácsnokság bevezetése óta (2010) ez idáig még nem volt példa arra, hogy valamely tanácsnokot felmentse a képviselő-testület.”
Ez igaz. Valóban nem történt példa még ilyenre. Igaz eddig, csak Fideszes vagy volt Fidesz tag képviselő volt tanácsnok.
Lássuk névsorban, hogy kik szavaztak nemmel, de hogy igazságos legyek szószerinti közlésben mellérakom, hogy mit kifogásoltak és mit kérdeztek a képviselőtársaim Radnóti Henriktől mielőtt leszavazták:
Felmerül bennem a kérdés, hogy a fenti 10 emberből hány olvasta el egyáltalán a beszámolót.
Azt állítja a „városi” hírlevél, hogy:
„Dunakeszi Város Önkormányzata kizárólag a törvénynek megfelelően, a Magyar Állam által kibocsátott, állami garanciával biztosított államkötvényt vásárolt, egy, az állam által felhatalmazott forgalmazón keresztül, így a város megtakarítása biztonságban van.”
Ezzel szemben az igazság az, hogy Dunakeszi Városa nem állampapírt vásárolt, hanem egy kölcsönszerződést, egy úgynevezett REPO ügyletet kötött Szijjártó Péter érdekeltségi köréhez tartozó, ma előzetes letartóztatásban ülő Tarsoly Csaba tulajdonában álló Quaestor-ral. A REPO ügyletnek valóban állampapír volt az eszköze, de a két dolog annyiban hasonlít egymásra, mint a körte és az alma.
Wikipédia: „A repo értékpapír-visszavásárlási megállapodás. Két ellentétes irányú adásvételi ügylet együttese, melynek keretében az eszköz (legtöbbször állampapír) a jelenben gazdát cserél, s egyúttal egy jövőbeli, ellentétes ügyletet is megkötnek meghatározott időpontra és ár mellett. Célja rövid futamidejű hitelnyújtás, illet ve betételhelyezés.”
Címszavakban, ami kimarad a „városi” hírlevélből, de azért érdekes lehetett volna:
Lukácsi Bálint Dunakeszi Város Önkormányzati Képviselője Ifjúságvédelmi és drogprevenciós tanáncsnoka
|
|
|
|